RADY PRO SBĚR VÍČEK

Pokud se sběrem víček nemáte mnoho zkušeností, dovolujeme si Vám předat několik užitečných rad pocházejících zejména od našich původců (sběračů). Pro dosažení většího váhového množství doporučujeme oslovit školy a školky. Spoustu dětí a rodin bude motivovat nejen finanční výtěžek za víčka, ale i možnost vzájemné spolupráce nebo soutěžení. Zároveň tato činnost má pod vedením rodičů a pedagogů pro děti výchovný efekt. V dnešní době, kdy je celý svět doslova přeplněn plasty, je vhodné působit na ekologické cítění již od útlého věku. Dále lze zapojit do sběru víček různé sportovní organizace, kluby a v neposlední řadě i média, která mohou pomoci při propagaci Vaší sbírky. Rovněž na facebooku se seskupuje spousta lidí do komunit zaměřených na sběr víček a předávají si vzájemně nové informace.

  • Základní školy, Mateřské školy a školky
  • Sportovní, kulturní organizace, kluby
  • Média (tisk, rádio, televize, internet)
  • Letáčky
  • Facebook

Víčka vhodná ke sběru:

  • Vesměs veškerá víčka z PET obalů (označena na spodní straně číslovkou 2-HDPE)
  • Víčka z drogérie a potravin ( označena číslovkou 2-HDPE,4-LDPE, 5-PP)

Pokud si nevíte rady s plastovým odpadem svou velikostí srovnatelný s víčky z PET, orientujte se právě těmito symboly v trojúhelníku na spodní straně. (viz označení plastů)

 

Cena za víčka:

od 1.4.2018

výkup 4,- Kč/kg    - za víčka vytříděná od víček z Jupíků ( pokud není odstraněna vnitřní membrána )

- za víčka nekontaminovaná kovy ( víčka od piva apod.), PS víčky ( označeny číslem 6 - víčka z pivních sudů ) a dalšími nežádoucími a nesourodými materiály jako jsou např. dřevo, kámen, kov, sklo atd.

 

Pravidla výkupu víček:

Pro lepší a efektivnější koordinaci výkupu víček potřebujeme znát některé informace týkající se Vašeho sběru víček.

K registrace nového původce nebo hlášení požadavku výkupu víček na místě Vašeho sběru slouží „kontaktní formulář“ .

Vykupujeme víčka po celé ČR ,SK i PL. Na místě sepíšeme kupní smlouvu, víčka navážíme a peníze pak zasíláme na Vámi zvolený účet za 30 dní od výkupu. Pokud již máte víčka navážena, budeme v rámci vzájemné důvěry respektovat Vaší váhu. Víčka jsou většinou balena do různoobjemových pytlů ( 120l = 12 – 15kg ), které jsou skladné a vhodné k převozu.

Při hlášení prosíme dodržujte minimální váhové množství, které je kvůli efektivitě svozu stanoveno na min.200kg. Samozřejmě přistupujeme individuálně ke každému hlášení, ale obecně platí, že čím větší váhové množství, tím rychleji provedený výkup


HD-PE víčka č 2   (Víčka od PET láhvi)

LD-PE víčka č 4   (Víčka od PET láhvi)

PP víčka č 5   (Víčka od drogérie)

 

PS víčka č 6   (Víčka od pivních kegů) NEVYKUPUJEME

Tyto věci do výkupu nepatří !!!